Will Ospreay engleski je hrvač koji je trenutno potpisan u Novom Japanu Pro-Wrestling (NJPW)
Sportaša

William Peter Charles, profesionalno poznat kao Will Ospreay, poznati je engleski hrvač koji je trenutno potpisao New Japan Pro-Wrestling (NJPW). Osvojio je nekoliko prvenstava poput IWGP juniorskog prvaka u teškoj kategoriji, ROH Svjetskog televizijskog prvenstva i WCPW Tag Team Championship. Rođen je u Haveringu u Londonu u Velikoj Britaniji, a školovao se u Locha Britannia Londonskoj školi Lucha Libre. Dva puta je osvojio svjetsko prvenstvo Lucha Britannia. Ospreay je debitirao u 'Progress Wrestlingu' gdje je sjajno nastupio, na kraju postajući Progress Champion. Kasnije je započeo i hrvanje za Revolution Pro Wrestling gdje je za nekoliko godina uspio zaraditi prvenstvo u cruiserweight kategoriji, nakon što je pobijedio Mikea Baileyja. Na kraju je ušao u New Japan Pro-Wrestling. Nakon puno borbi, nastavio je osvojiti IWGP juniorsko prvenstvo u teškoj kategoriji nakon poraza od Yujira Kushide. Kasnije je ušao u Ring of Honor gdje je u debitantskom meču pobijedio Bobbyja Fisha, postajući novi ROH svjetski televizijski prvak. Međutim, dva dana kasnije izgubio je titulu. U dosadašnjoj karijeri borio se i za druge promocije hrvanja kao što su International Pro Wrestling i Southside Wrestling Entertainment.

Visoke muške poznate osobe

Karijera

Will Ospreay profesionalno je debitirao na 'BritWres-Festu' 1. travnja 2012. s prstenaškim imenom Dark Britannico. Neko se vrijeme borio za Lucha Britannia tijekom kojeg je dva puta pobijedio na 'Lucha Britannia World Championship'.

Ospreay je tada počeo hrvati za Progress Wrestling. Nastupio je prilično dobro, osvojivši mjesto na turniru Natural Progression Series I. Međutim, poražen je u samom kolu. Zajedno s Paulom Robinsonom, ubrzo je formirao tim s oznakama 'Mačevi Essexa' i sudjelovao u timu Progress Tag Team Championship. Međutim, momčad je na kraju poražena. Ospreay se nastavio boriti, ali ubrzo je uspio pobijediti prvaka Progresa Jimmyja Havoca, preuzevši tako naslov za sebe. Prvenstvo je izgubio od Martyja Scurll-a u siječnju 2016. godine.

Ospreay je debitovao za Revolution Pro Wrestling u veljači 2013. Izbio je pobjednički u svom prvom meču protiv Mikea Hitchmana. Još jednom je sklopio savez s Paulom Robinsonom kao Essebovi mačevi i počeo sudjelovati u Tag Team Matchsima. Tim je naposljetku, 15. lipnja 2013., pobijedio britanski Tag Team Championship nakon poraza u timu „Project Ego“. Potom su ga sljedeće godine izgubili kod ekipe 'Inner City Machine Gun'. Ospreay je 2014. godine osvojio i britansko prvenstvo u cruiserweightu.

Godine 2016. debitovao je na New Japan Pro-Wrestlingu. Izazvao je Yujira Kushidu za utakmicu za IWGP juniorsko prvenstvo u teškoj kategoriji u kojoj je poražen. Međutim, uspio je pobijediti Kushidu na kralju prorvarenja, koji je održan u listopadu. To je Ospreaya učinilo prvom Britankom koja je osvojila naslov.

U studenom 2016. objavljeno je da je potpisao ekskluzivni ugovor s Ring of Honor. Pobijedio je u prvom meču protiv Bobbyja Fisha, postajući novi ROH svjetski televizijski prvak. Tijekom svoje dosadašnje karijere Ospreay se borio i za još nekoliko promocija, kao što su International Pro hrvanje, Future Wrestling, Total nonstop hrvanje i Professional Wrestling Alliance.

Will Ospreay rođen je 7. svibnja 1993. u Haveringu u Londonu u Engleskoj. O njegovom djetinjstvu i roditeljima se ne zna mnogo. Nije otkrio mnogo ni o svom izlasku iz života.

Upravo ga je meč između AJ Stylesa, Christophera Danielsa i Samoa Joea na TNA Unbreakable 2005 nadahnuo za hrvača. Neki od njegovih poteza potpisa su Željezni hobotnica, Zračni ubojica, Šutljivi šapat i Pip Pip Cheerio.