Sheamus je irski profesionalni hrvač, kao i glumac. Pogledajte ovu biografiju da znate o svom djetinjstvu,
Sportaša

Stephen Farrelly, u javnosti poznat kao Sheamus, irski je profesionalni hrvač, kao i glumac. Njegova postignuća uključuju pobjedu WWE svjetskog prvenstva u teškoj kategoriji jedanput, WWE Svjetskog prvenstva SAD dva puta i WWE Svjetskog prvenstva dva puta. Rođen u Dublinu u Irskoj, Sheamus je bio sjajan sportaš iz djetinjstva. Bavio se sportom, poput ragbija i nogometa. Nakon gledanja puno hrvačkih emisija na TV-u nadahnuo se postati hrvač, a nedugo zatim počeo je i njegov formalni trening. Formalno je debitirao nakon treninga samo šest tjedana! Nakon što je nekoliko godina proveo u irskom hrvanju i britanskom hrvanju, debitovao je u WWE. Stojeći visok šest metara i četiri inča i dobro izgrađen, pokazao se kao jedan od najboljih hrvača WWE-a. Također je glumac, a glumio je u nekoliko filmova, poput 'The Escapist' i 'Once Once a Time in Dublin'. Svoj je glas ponudio za animirane filmove „Tinejdžerske mutantice Ninja kornjače: Iz sjene“ i „Scooby-Doo! i WWE: Prokletstvo demona brzine. "

Vrh

Karijera hrvanja

Inspiriran hrvačkim showom na TV-u, Sheamus je započeo treniranje u školi hrvanja Monster Factory. Nakon samo šest tjedana debitirao je pod imenom Sheamus O 'Shaunessy. Unatoč zadobijenim ozljedama, uspio je dva puta osvojiti irsko prvenstvo u hrvanju teške kategorije.

Nakon što se nekoliko godina natjecao u irskom hrvanju, kao i u britanskom hrvanju, debitovao je u WWE-u 2006. Tokom svojih prvih godina borio se u nekoliko momčadskih utakmica, uz Hade Vansena, Jakea Hagera i kasnije Victora Cerona, koji su popularno je poznat kao Kafu.

Kasnije se Sheamus O 'Shaunessy usredotočio na pojedinačnu konkurenciju, a nakon mnogo napora, osvojio je prvenstvo na Floridi u teškoj kategoriji nakon poraza od bivšeg prvaka Hagera.

2010. godine promijenio je ime u samo Sheamus i nenajavljeno debitirao u ECW-u (Extreme Championship Wrestling) kao peta. Kroz narednih nekoliko tjedana uspješno je pobijedio nekoliko natjecatelja, a kasnije se suočio s Johnom Cena, tadašnjim prvakom WWE-a. Nakon uspješnog poraza od Cena, postao je prvi Irac rodom koji je osvojio WWE prvenstvo.

Prvenstvo je izgubio nakon nekoliko tjedana, nakon što je u utakmici Eliminacijske komore poražen od Triple H. No uspio je ponovno osvojiti prvenstvo nakon što je još jednom svladao Johna Cena. Dva mjeseca kasnije ponovo je izgubio titulu Randyja Ortona.

2011. godine, nakon mnogo napornog rada, pobijedio je svjetskog prvaka u teškoj kategoriji Daniela Bryana. Zadržao je naslov u razdoblju od 210 dana (treći najduži u povijesti naslova) dok ga nije pobijedio Big Show. U sljedećih nekoliko godina ponovno se natjecao za naslov. Međutim, do sada nije bio uspješan.

Karijeru je nastavio u WWE-u, a tijekom sljedećih nekoliko godina dvaput je postao i prvakom Sjedinjenih Država. Zajedno sa svojim partnerom Cesarom, postao je i dvostruki WWE (Raw) Tag Team Champion.

Igračka karijera

'The Escapist' bio je prvi film u Sheamusovoj glumačkoj karijeri. Redatelj i koautor Robert Wyatt, film dramskog trilera premijerno prikazan na filmskom festivalu Sundance 2008. godine. Uz Sheamusa koji se pojavio u sporednoj ulozi, u filmu su glumili Brian Cox, Joseph Fiennes, Liam Cunningham, Seu Jorge, Dominic Cooper i Steven Mackintosh.

Iako film nije uspio komercijalno, osvojio je Škotsku nagradu BAFTA za najbolju filmsku izvedbu i Britansku nagradu za neovisni film, za najbolju produkcijsku izvedbu.

Sheamus je također radio kao glasni glumac u animiranom filmu „Tinejdžerske mutantice Ninja kornjače: Iz sjene“. Režija Davea Greena, film je šesti film u seriji Tinejdž mutant Ninja Turtle Film. Film prati četiri izmišljene tinejdžerske antropomorfne kornjače i njihovu borbu protiv zločinačkih snaga u New Yorku. Film je ostvario komercijalni uspjeh i zaradio je više od 250 milijuna dolara širom svijeta. Dobila je miješane kritike kritičara.

Nagrade i dostignuća

Sheamus je u svojoj hrvačkoj karijeri postigao nekoliko važnih dostignuća, uključujući dva puta osvajanje svjetskog prvenstva u teškoj kategoriji, WWE US Championship i WWE Raw Tag Team Championship i triput WWE Svjetsko prvenstvo.

Ostala njegova postignuća uključuju pobjedu Kralja prstena 2010. godine i Kraljevske tutnjave 2012. godine. Također je četiri puta osvojio Slammy Award.